Najít dotaz:

Agresivita a procházky

Dobrý den. Mám čtyřletého křížence německého ovčáka a potřebovala bych poradit s dvěma věcmi. Můj pes při procházce hrozně táhne, až se dusí, ale stejně jde dál. Taky bych potřebovala poradit, jak zbavit psa agresivity na ostatní psy. Jednou při procházce se mi stalo, že k mému psovi přiběhl jeden malý anglický kokršpaněl, který si chtěl mého psa očuchat, ale můj pes na něj vrčel a pak – nevím jestli toho kokršpaněla kousl či štípl zuby – ale ten kokršpaněl vyjíkl a utekl ke svému pánovi. Nevím co mám udělat. Poraďte mi prosím, Děkuji!

Lenka

Odpovědi ostatních uživatelů

  1. Katycik odpovídá:

    Tento problém (s táhnutím) jsem měla u svého psa také. Já mám tedy kovový polostahovací obojek (pořizovaný z důvodu trvanlivosti a vkusu). Nevím, zda je toto podle „psích příruček“, ale když mě pes táhne, škubnu s ním zpátky ke mě, a to prudce. Dnes už to pes nedělá, a velice rychle se to naučil. Když táhne, je mu nepříjemné to, že s ním škubnu a tak to raději nedělá. Ale je důležité, jako ve všem, dodržovat důslednost.
    A co se týče agrese, je otázka, jestli se mu někdy něco nestalo, nemá špatnou zkušennost se psy… Ale ať je to jak je to, určitě to chce dát mu najevo, že to není dobře, a že udělal nco špatně. A zase, důslednost!

Přidat odpověď

*