Najít dotaz:

agresivní pes

Máme 5 letého retrívra, který se z ničeho nic chovat agresivně. Nevíme čím to je. Je nervózní a neustále na nás útočí. Setkal jste někdo s něčím takovým? Stále hledáme příčinu jeho chování.

Radka

Odpovědi ostatních uživatelů

  1. Eva odpovídá:

    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat co mám dělat, když můj pes (bígl-3 roky) na všechny psy štěká a vrčí. Někdy vyjíždí i po cizích lidech. Nevím si už rady. Přemýšlím, zda-li pořídit elektronický obojek, ale vzhledem k tomu, že má epilepsii určitě ne. Vím, že chyba je ve výchově a ve mně. Nemáte někdo radu?

  2. Veronika odpovídá:

    Pro bígly je typické že štěkají jsou to lovečtí psy a tím jak štěkají oznamují že našli psa (kořist), vrčení- když se se psem blížíte k jinému psu nesmíte být nervozní buďte v klidu a ani svého psa si nijak zvlášť nevšímejte, až jakmile vidíte že není v pohodě a že se na jiného psa díval tak že z něj nespustí oči lehce škubněte vodítkem. Jestliže by došlo k tomu že by pes vyjel po jinému psu a hodně tahal nikdy netáhněte vodítko k sobě (dozadu) nýbrž nahoru a snažte se aby jste psa dostala až k sobě….elektronický obojek není nejvhodnější takovéto speciální pomůcky mohou občas více uškodit než pomoct a raději než el.obojek doporučuji stahovací hunter vodítko nebo obyčejné nenavíjecí vodítko, se kterého uděláte smyčku a dáte jej psovi těsně pod hlavu.

  3. tereza mazalova odpovídá:

    Dobry den , mame 10 měsični fenku křiženku border kolie a zničeho nic mě štěka a vyjiždi na cizi lidi a děti dřiv mi tohle nedělala 🙁 nechce se mi ani kvuli tomu sni ven pry by po pubertě to mělo přejit děkuji za odpovědi 🙂

Přidat odpověď

*