Najít dotaz:

Bígl utíká

Zdravím – fenka bígla11měs.(dárek)- jak se jí podaří zdrhnout ze zahrady,nedostanu jí domů nijak a ničím.Drží se v okolí,když za ní jdu,má ze mě srandu a i kdyby byla hladová,nedá se přivolat-cítí,že by neměla svobodu nebo co.Na cvičáku dobrý,20ti letá zkušenost s malými knírači,ale tenhle dáreček!!?Pocit bezmoci,jak už sem někdo psal.Poradíte? :o((

Štěpánková

Odpovědi ostatních uživatelů

 1. Katycik odpovídá:

  Kolik fence je? Můj bígl sice neutíkal, ale jak říkáte – šlo se domů a pes měl ze mě legraci. Utíkal přede mnou, měl ze mě srandu a skončilo to tak, že po půl hodině jsem byla vzteky bez sebe a když jsem ho dostala do rukou, pěkně si to vypil. Tehdy jsem se rozhodla pro elektrický obojek. Umí i vibrovat a hlavně představuje ruku na dlouhé vzdálenosti. Já jsem se přestala vztekat a pejsek nebyl bit. Po půl roce používání efekt přetrvává doteď.

 2. dasa odpovídá:

  Podle me psa bit je pekna blbost,chci aby poslechl protoze chce a ne proto ze se klepe hruzou ze bude bit,byt pes a panicek me mlatit,zdrhnu a nevratim se nikdy.

 3. Katycik odpovídá:

  Ano a děti taky bit je pěkná blbost,proto je teď všude plno rozmazlených fakanů. Ne,zastávám názor,že psa potrestat,jako by to udělal jiný pes jinému psovi v přírodě. V přírodě násilí existuje. Jenom nechce psa trestat po hodině,ale přesně v ten okamžik. A ano,je hezké psa učit na pamlsky povely a tak,ale co když nebude mít pes zrovna chuť na něco dobrého? Což se u bíglů stává úplně běžně venku,když je tam něco zajímavého. A pak přichází. „dlouhá ruka“. Ať už elektrický obojek,dlouhé vodítko,klíče… Ať tak,nebo tak,jak ukážeš psovi,že čůrat doma je špatné? Matka fena taky usměrňuje svá štěňata pomocí fyzických trestů,tak proč bych já takhle nemohla vychovat psa? Můj pes je vychovaný,pomocí pamlsků i fyzických trestů a není to zhroucená psí troska. Je to docela milý a spokojený pes. No a co se týče utkání,doporučuji trénink. Opravdu dlouhé vodítko,třeba i 20m. Nenápadně přivázat k fence a jakoby náhodou jí nechat utéct. Dát povel,neposlechne,zopakovat důrazněji,neposlechne ,přitáhnout. Vodítkem a pak jí pochválit že přišla. A opakovat…

 4. dasa odpovídá:

  je to samozřejmě věc názoru,každý má jiný,bývalý majitel mi taky poradil at do psa všecko natluču,že jinak to u bígla nejde.Ja uspěla po dobrém,ale ze začátku jsem se taky musela držet,protože měl ze mě srandu a měla jsem chut ho seřezat a víc nepustit ze šnůry.Za čas pochopil,že pánem jsem já a už je to dobrý.

Přidat odpověď

*