Najít dotaz:

jak dát psovi tablety

Náš pes musí brát léky v tabletách. Máme problém je do něj dostat. Ze začátku je spolkl samotné, pak je dostával v jídle. Na všechno už přišel a vytrvale je odmítá. Většinou si tabletu nechá v tlamě a když se nedíváme tak ji vyplivne.

Hana

Odpovědi ostatních uživatelů

 1. Monika odpovídá:

  My prášky rozdrtíme a dáme mu to do trošky mléka s piškotama ale po poradě s lékařem aby tam nebyla nějaká nežádoucí reakce s mlékem

 2. Hana odpovídá:

  Tabletu jsem vždy vtlačila do piškotu. Nejprve jsem dala samotný piškot a pak ten s tabletou. Fungovalo perfektně. Pejsek už ale není, zbylo mi 150 kusů tablet FORTHYRON 200, na léčení štítné žlázy. Pokud máte někdo zájem, můžu přenechat.

 3. Milka odpovídá:

  Tabletu zastrčím pejskovi až do krku a hlídám zda polkne.Můj pejsek bere léky každý den tak už v tom mám praxi.

 4. Beáta odpovídá:

  když dávám pejskům tabletky, připravím si dva piškotky, oba namočím ve vodě, ale nerozmočím, jen aby změkly, a do prvního dám lék. v obou rukách mám piškoty (ty mokré – v jednom tbl a druhý normal) – pejskovi nabídnu ten první s tabletou a protože vidí ten druhý, zhltne to (a ani nepostřehne že v tom něco bylo) a rychle mu dávám ten druhý piškotek… nevím jestli jsem to popsala srozumitelně. bereme teď antibiotika a funguje to. dávám tak i tbl na odčerv. i jiné tablety, prostě co je třeba… ten namočený piškot i lépe sklouzne, tak se tbl. nezachytí někde v krku.

 5. Lucie odpovídá:

  Dobré je si koupit paštičku pro psy (něco jako konzerva), stojí okolo 15,-. Normálně pak na lžíci kus naberete a tabletku do toho nacpete. Pejsek si smlsne na pochoutce a zároveň do sebe do stane tabletu.
  Nebo pilulku klasicky přidat do jídla.

 6. Pavlína odpovídá:

  Dobrý den Hanko, měla bych zájem o Forthyron 200 . Prosím napište mi.

 7. Hana odpovídá:

  Dobrý den Pavlíno, kam Vám můžu napsat?

 8. Veru odpovídá:

  U středních a větších pejsků se ty tabletky ještě nějak ošidit dají, ale když máte doma prďolu (čivavu), co i piškot hryže na mini kousky, tabletku v něm nezamaskujete. Mně se nejlíp osvědčilo lék rozdrtit a prášek zamíchat do psí paštičky. Pes nic nepozná a sežere ho ochotně a „bez řečí“ 🙂 Jiné postupy – vkládání do krku a držení tlamičky, dokud nepolkne, dávání do piškotu nebo rolování do šunky – vždycky zklamaly. Pes to buď odhalil, nebo byl tak stresovaný, že se pozvracel. Drcení na prášek a paštička zaberou vždycky!

 9. Milka odpovídá:

  Já mám malé jorky 1,50.Ono zastrčit až do krčku je lepší a musí to být rychlé.Moje fenečka je nemocná a bere lék každé ráno velikost ibalginu.Držet tlamičku určitě né.Vždy ji pak pohladím a uklidním.No každý víme jak na toho svého pejska a co na něj platí.Rozdrtit a zamíchat tabletu na odčervení jsem se pokusila dát jednou kocourkovi ale odhalil ji a i když měl velký hlad paštičku odmítl.Nakonec jsme musely k veterináři a ten mu dal pastu.

 10. Láďa odpovídá:

  Vzkaz pro Hanku,jestli ještě máte ten FORHTYROM 200, tak bych měl zájem,náš pes-kavkazký pastevecký se také léčí na štítnou žlázu.

 11. Hana odpovídá:

  Vzkaz pro Láďu: bohužel už nemám.

 12. Míša odpovídá:

  U nás funguje sýr Lučina. Zabalím tabletku (menší kousky, ne podrvené!!!) do kousku sýra a pak nestihnu ani mrknout jak rychle je to v bříšku :o)

 13. Míša odpovídá:

  P.S.: ta moje mrška je čivavák 🙂

 14. ariel odpovídá:

  rolování do šunky 😀

 15. Zdena odpovídá:

  Mám trpasličího špice,představte si ,že dostal chřipku a z ní mu sedl bacil na plíčka a tak chudáček kašle až se zalyká. Napřed měl antibiotika v injekcích a teď prášky,no hrůza. Tak jsem si přečetla vaše zkušenosti a díky sýru jsem tu tabletku do něj dostala,ale bylo mě ho moc líto,protože se strachem celý třásl,bál se ,co mu budu dělat.Ani se mu nedivím,je to hrůza když s ním musíte jít na injekci a přemlouváte jej a slibujete,že to nebude bolet a ono to bolí,jak má potom chudák věřit,že co mu říkám je pravda. Já bych taky nevěřila,kdyby mě tak ošidili. Ale snad to zvládnem a děkuji všem,kdo tu dak příspěvek,že bylo z čeho vybírat.Hlavně Míšin nápad se osvědčil. Díky Míšo.

 16. veronika odpovídá:

  ideální je do taveného sýra 🙂

 17. Katycik odpovídá:

  Rozhodně strčit až do krku. Můj pes odhalí všechno, ať je to v čem chce. Takže prášek, strčit do krku a potom nějakou mlsku

 18. jana odpovídá:

  naši psi sednou mezi moje nohy, otevřu tlamku a strčím přímo do krku. podržím tlamku a to platí i pro našeho 70kilovýho švýcara Clarka… následuje pochvala a ňamina za odměnečku.

 19. marcela odpovídá:

  Já dávám tablety na odčervení do taveného trojůhelníčku ,všechny 4 kusy najednou a pes to spolkne a nic nepozná,ale on zhltne skoro všechno.Ale samotné tablety taky plival i když jsem mu je nacpala do párku.Se sýrem je to v pohodě.

 20. Milli odpovídá:

  Náš bišonek tabletku úplně ze všeho spolehlivě vypreparoval a vyplivl. Takže: obalit do něčeho mazlavého jako paštika,pomazanka, otevřít mu tlamičku a strčit co nejdál na kořen jazyka. I když se mi zrovna nepodaří dát to dost daleko, vždy spolkne a je v pohodě!

Přidat odpověď

*