Najít dotaz:

jaké to je mít psa

Zdravím všechny pejskaře a pokládám možná nepochopitelnou otázku jaké to vlastně je mít psa? Rozhodujeme se jestli si máme pejska pořídit nebo ne. Jak vám pes změnil život?

Hana

Odpovědi ostatních uživatelů

 1. Martina odpovídá:

  Mít psa je to nejlepší co člověk vůbec může mít.Je to samozřejmě i nějaké omezování se,někdy vás se psem třeba někam nepustí,zaplatíte za něho spoustu peněz,nebudete si moct dělat co chcete,protože vždy za ním budete muset spěchat domů,protože bude na vás celkově závislý…..
  ale to vše prostě stojí za to.Když se k němu budete hezky chovat a řádně starat tak jak to má být,oplatí vám to velikou láskou,kterou vám nic a nikdo jiný nikdy nedokáže už projevit,tak jako milující pes.
  Ovšem pozor,je rozdíl mít psa velkého nebo malého.Musí to být dobře zváženo,velký pes vyžaduje,dlouhé venčení alespoň 3xdenně za každého počasí,dále krmení je dražší a veškerá veterinární péče je dražší,také s větším psem vás jen tak někam nepustí.Taky je nutno myslet na to až bude pes starý a těžký.Ale zase na druhou stranu takové obejmutí třeba Retrívra je moc fajn.Malý pes je velkou výhodou při cestování,méně sní a všude vás s ním pustí. Záleží na tom jakým životním stylem žijete a co od psa očekáváte. My jsme volili plemeno malé čivava,prvně jsme měli jednu, ale připadlo mě to jako by jsme ani psa neměli,tak jsme si pořídili ještě druhou a to už je veselejší.Omezeni jsme opravdu velmi málo,všude je můžeme mít sebou,jezdí s námi i do chorvatska a na veškeré dovolené i výlety.Když se někdy jdeme projít bez nich,třeba když je škaredě,tak nás to už ani nebaví.No prostě jsou to miláčci a život bez nich si už nedokážem představit.

 2. Katycik odpovídá:

  Nezaáleží ani tak na velikosti psů, jako na plemeni. Každý pes vyžaduje venčení. Nejsem zastánce, aby pes chodil na plínu, nebo jiné všelijaké hovadiny. Každé plemeno má svůj temperament. Třeba malý jorkšír je teriér, který potřebuje spustu pohybu. Je opravdu důležité, kde bydlíte, jak velké plemeno chcete, jakým stylem života žijete, jste-li aktivní… V příspěvku výše se správně píše, že je to zodpovědnost, ale já bych se bez té zodpovědnosti už neobešla. Je úžasný, když si na tu kouzelnou bytost zvyknete, přijdete domů a nadšeně vás vítá, ať už jste byla pryč 10 minut, nebo celý den. Když pak k vám přijde, upře na vás svůj pohled a nechá se pohladit, přitulí se, usne vám na klíně… Nebo přijde s hračkou, usměje se na vás a chce si hrát… Nebo jak je šťastný, když mu dáte nějakou mlsku. Pricházky jsou také krásné. I vy budete mít hned lepší náladu. Budte mít spoustu vtipných příběhů k vyprávění, ale hlavně budete mít bytost, která vám bude bezmezně věřit a milovat vás bez výhrad a budete mít nejlepšího přítele, jakého jste kdy měla!!! Za mě rozhodně ano, psa si pořiďte 🙂

 3. irena odpovídá:

  Ano,pejsci jsou uzasne bytosti,doporucuji.Je to ten nejlepsi pritel na svete.Od te doby co ho mam chodim vencit,beham s nim.Neboli me zada,netrpim astmatem a hlavne mat nekoho kdo Vas bezmezne miluje.Lidi co maji doma psika jsou stastnejsi.

 4. Barbora odpovídá:

  Mít psa je úžasná věc bez psa si svůj život neumím představit ,ale záleží na tom zda máte čas, peníze a hlavně vztah ke psům jestli objetujete všechen svůj volný čas abyste byla s ním a chcete aby vám dělal společnost pokud jste si u všeho řekla ano tak si ho určitě pořidte!!!

 5. Matouš odpovídá:

  mít psa je z jedné strany krásné a z druhé strany dost těžké ale máte někoho ke komu se mohu přitulit, vím že pes nemluví ale mohu si s ním vnitřně popovídat ale pak už je starý a se pak bojím že mě máma probudí že jedeme do nemocnice nebo húř že odešel

Přidat odpověď

*