Najít dotaz:

jakou rasu psa na dlouhé a časté výlety

Chceme si koupit pejska a hledáme nějakou rasu psa tak aby s náma mohl absolvovat dlouhé výšlapy které děláme hlavně v létě. Naopak v zimě jsme zase dost doma. Máte někdo tip?

Karel

Odpovědi ostatních uživatelů

 1. Katycik odpovídá:

  Ahoj, resila jsem to same. Mame byt 1+1 a nechtela jsem nic velkeho, ale musel byt houzevnaty. Nakonec jsem zvolila bigla, je maly a vydrzi hodne. Klidne i 20 kilometrovou vychazku (vychazku, ne vyjizdku na kole). Dale neni problem jit s nim na brusle, i na to kolo. V zime neni problem, kdyz je tyden chumelenice VEN se moc neda. Ale to zase chce si s nim trochu hrat. Ale je treba se pripravit na dusledny vycvik, protoze tyto psy jsou chronicti utikavci a neposlouchavci. Nicmene pokud clovek dodrzuje duslednou vychovu, da se vse naucit. Muj biglik neutika, posloucha a je velice pratelsky a velmi trpelivy a schovivavy k detem. A miluje dlouhe vychazky, hlavne na novych mistech.
  Nevim, jestli resite velikost psa, ale urcite kazdy lovecky pes rad dlouhe prochazky, ale pozor na to, aby snasel i zimni lenoseni. Ja jsem si nasla bigla a lepsi vyber jsem ani udelat nemohla.

 2. Viola odpovídá:

  rigeback (ridžbek)

 3. Frantisek odpovídá:

  Bígl určitě ne, ridgeback je dobrá varianta, ale ten musí každý den být alespoň 1 hodinu v zápřahu, takže já bych volil středního knírače.

 4. Katycik odpovídá:

  František: Zajímalo by mě,proč bígla určitě ne?

Přidat odpověď

*