Najít dotaz:

pes značkuje v bytě

Chci se zeptat jestli nevíte jak psa spolehlivě odnaučit značkovat v bytě. Máme dospělého psa, který to najednou začal dělat. Náš veterinář nám doporučuje kastraci.

Radek

Odpovědi ostatních uživatelů

  1. Věra odpovídá:

    Jé, tak to jsem docela zvědavá, jestli to tak budete řešit. My začali mít stejný problém. Starší pes najednou začal doma v noci značkovat. Ne vždy, ale prostě občas najdeme ráno označkované kanape, sloupek a podobně. Mladšímu pejskovi už je 15 měsíců a už jsou na sebe zvyklí, takže to by neměl být ten důvod. Když ho k té „značce“ zavolám, přišourá se provinile, jako by věděl, že provedl něco špatného, ale efekt to žádný nemá. Nevím, jak ho odnaučit něco, co nedělá před námi a navíc se mi nedaří najít důvod proč to dělá.
    Mladší pes musel být ze zdravotních důvodů vykastrovaný a nejsou s ním žádné problémy, je hravý, zdravě sebevědomý, neagresivní, neobčůrává,…,takový ideální pes. Kdybych neměla tyto zkušenosti, tak by mě kastrace nikdy nenapadla. Ale teď o tom začínám přemýšlet. Zatím zkusíme chemickou kastraci. Podle veterináře je to dobrý způsob, jak vyzkoušet, jestli bude mít vliv na změnu chování. U starších psů to totiž nemusí být jen „chemická“ záležitost, ale naučené chování a to by pak kastrace stejně nepomohla a zbytečně by se pejsek podroboval chirurgickému zákroku.

Přidat odpověď

*