Najít dotaz:

poplatky za psa

Jaké jsou poplatky za pejska a kde ho máme přihlásit? Je to náš první pejsek a tohle jsem ještě vyřizovat nemusela.

Karolína

Odpovědi ostatních uživatelů

 1. Beáta odpovídá:

  Pejska přihlásíte na obecním (městském) úřadě v místě bydliště, kde dostanete známku. V některých městech je povinné čipování pejsků, to vám sdělí tamtéž. Poplatky jsou různé, maximum je myslím 1500,- ale možná se to měnilo. Záleží na obci (městě jakou výši má nastavenou. Přihlásit pejska musíte co nejdřív, ale platí se za něj snad až od půl roku věku. Někde (nevím jestli všude) platí to, že pokud pejska necháte vykastrovat, máte slevu na ročním poplatku (u nás 30% po celou dobu života psa), někde funguje podobná sleva i za očipování… Vše vám poví na onom úřadě….
  Hodně štěstí a s pejskem mnoho radosti 😉

 2. andrea odpovídá:

  chtela jsem se zeptat jestli musi byt znamka a cip.

 3. viktor odpovídá:

  Rád bych se optal, zda nevite odpoved na zvlastni dotaz.bydlim v panelaku, ktery byl prodan do soukroma najemnikum. vzniklo spolecenstvi domu a to vymyslelo, ze budeme platit poplatek za uklid spolecnych prostor za sveho psa.nevim, ale domnivam se, ze je to protipravni, ale nevim koho se na to optat. dalo se to hlasovat na spolecne schuzi, ale dle meho toto byla jednoznacna diskriminace, ponevadz z 75 bytu v dome a jen v 10 bytech je pes. cili mensina pejskaru byla diskriminacne odsouzena k placeni. pokud se domnivam, tak zakon nic takoveho neresi a je to jen vymyslem lidi, co psi nesnasi. prosim o radu nekoho kdo o teto problematice neco vi ci radu kam se obratit.dekuji

 4. Kamila odpovídá:

  chtěla bych se zeptat,mám pejska přihlášeného na obecní úřadu v místě trvalého bydliště, nyní však studuji v jiném městě a psa bych zde chtěla mít. Nemusím však už platit žádné poplatky za něj, když je mám uhrazené jinde? a čím se musím prokázat např. městské policii, že mám poplatky uhrazeny? děkuji

 5. Pavel odpovídá:

  Reaguji na stejný dotaz ze dne 14.10,protože bydlím v
  panelaku, ktery byl prodan do soukroma najemnikum. vzniklo spolecenstvi domu a to vymyslelo, ze budeme platit poplatek za uklid spolecnych prostor za sveho psa.nevim, ale domnivam se, ze je to protipravni, ale nevim koho se na to optat. dalo se to hlasovat na spolecne schuzi, ale dle meho toto byla jednoznacna diskriminace, ponevadz z 48 bytu v dome a jen v 6 bytech je pes. Čili mensina pejskaru byla diskriminacne odsouzena k placeni. pokud se domnivam, tak zakon nic takoveho neresi a je to jen vymyslem lidi, co psi nesnasi. prosim o radu nekoho kdo o teto problematice neco vi ci radu kam se obratit.Za odpověď předem děkuji.

 6. Rudolf odpovídá:

  Dobry den. Máme psa z útulku od štěněte. Slyšel jsem, že se nemusí poplatky platit, pokud je z útulku. Děkuji za odpověď.

 7. Andy odpovídá:

  Zajímalo by mne, jak dalece je závazný je zákon (předpis) č. 565/1990 Sb. o místních poplatcích – hlavně par.2 – poplatek ze psů. V tomto předpise je uvedeno, že poplatek může být až do výše 1500,- Kč za prvního psa a za druhého a dalšího psa může obec horní hranici zvýšit až o 50%. V Liberci je platná vyhláška 6/2010 …o místním poplatku ze psů, kde v čl.5 sazba poplatku je uvedeno – za prvního psa 600,- Kč a za druhého a dalšího 1500,- Kč, což je ne o 50%, ale o 150%. Může takto město postupovat, nebo má právo vybírat jen 900,-Kč za druhého a dalšího psa?

 8. Katycik odpovídá:

  Co se tyce uklidu spolecnych prostor za psa, tak podle zakona je pes vec. Tudiz byste mohli platit poplatky i za lednici nebo televizi. Podle zakona.

 9. viktor odpovídá:

  Vidím, že stejnou hloupost si vymysleli i jinde. Vidim, že i u pana Pavla je stejna věc s partou nesnasenlivych lidi. Takze koukam, ze ne jen v Pardubicich jsou nelidové.
  jsem stejneho nazoru jak rika p. Katycik , ale tamti hlupaci tvrdi, ze to odsouhlasil vybor a ja se proti rozhodnuti neodvolal ( jak pry pravi zakon do 6mes.)
  Jde sice je o 10,- za psa/mes, ale mne jde o princip.
  Vyřešil jsem to jednoduse tak, ze moje pritelkyne, ktera se mnou bydli, ma trvale bydliste jinde nez ja tady v Pardubicich, tak jsem ji oficielne s papirama toho psa prodal a jak znamo, tak pes bydli tam kde jeho pán, tzn. ze mám ted oficialne psa doma jen na navsteve.
  :: tim jsem samozrejme napovedel i tem, kdo platí mestu neprimerene velke poplatky a nelibi se mu to.
  Ve vetsich mestech to jde uz do tisiců a tak muzete psa oficielne prihlasit jako na sveho pribuzneho ci maminku na vesnici, kde plati za psa treba 100,- mes.
  je to tak trochu obejiti zakona, ale kazdy dospely ma svuj rozum a musi se rozhodnout sam. Jak rikam, obejiti zakona, nikoliv vsak poruseni :o)

 10. Katycik odpovídá:

  Ja take mam prihlaseneho psa na babicku, protoze v Chomutove se plati za psa v byte 1500 kc za mesic, a opravdu nevim, za co bych mestu davala 1500 kc, kdyz nejsou nikde pytliky, natoz obycejne odpadkove kose. Takze v praxi to vypada tak, ze seberu odpad po svem milackovi a nesu si ho v pytliku 2 kilometry, nebo neni vyjimkou, ze si to prinesu az domu. A nikde pes nema dovoleny volny pohyb, do parku se ted dokonce jedna o tom, ze se jim tam zakaze vstup.
  Takze aspon kdyz ho mam na babicku, tak platim 200 Kc/mes… Coz je sakra rozdil…

 11. Verča odpovídá:

  Taky bych měla jeden dotaz, nevíte, jesli si můžu psa přihlásit na jinou adresu než jaké mám trvalé bydliště?
  Tyhle poplatky jsou opravdu nesmyslné, já osobně tedy nechápu, proč mám městu platit za to, že mi po mém vlastním pozemku běhá pes… Venku také nemají prostor na vyžití, když musejí být na vodítku, tak tedy nevim co po nás chtějí…

 12. Katycik odpovídá:

  Jedine penize, ty po nas chteji. A za co? Asi za to, ze dycha vzduch… Nevim, jestli se da prihlasit na jinou adresu, nez je trvale bydliste, spise asi na jinou osobu…

 13. Verča odpovídá:

  Katycik: jsem také z Chomutova a ano, souhlasím, podmínky pro psy jsou v tomto městě neskutečné! poplatky navýšené na maximum, a stejně ti psi nemají pořádné vyžití, všude abychom je tahali na vodítku a ještě se vyhýbali jediné zeleni co je v centru města? poněkud přehnané…

 14. Katycik odpovídá:

  Naprosto souhlasim…A o 20km dal, v Kadani, maji hned 2 takove louky. A jedna z nich je dokonce v parku. A maji vsude odpadkove kose a u nich pytliky. A v ostatnich mestech neni problem jit se psem treba do obchodu. V tomto jsou uzasne jizni cechy. Clovek tam muze se psem vsech velikosti do obchodnich center, dokonce i do nekterych restauraci… Uzasne.

 15. viktor odpovídá:

  pozdrav a odpověď pro Verču:
  toho psa jinde přihlásit nejde, pes bydlí tam, kde má trv. bydliště páníček.
  musíte psa jako fiktivně prodat či darovat své třeba babičce, sestře či někomu koho chcete a on toho psa přihlásí u sebe doma, třeba na nějaké té vesničce (krásné, střediskové… :o)) no a vy pak máte svého mazlíčka doma na návštěvě.

 16. Jiřina odpovídá:

  Existuje úleva za poplatek na psa pro matku-samoživitelku? Psa mámez útulku. Díky

 17. Katycik odpovídá:

  Jiřina:
  V našem městě funguje, že když máte psa z útulku, poplatky za něj neplatíte, tak se zkuste zeptat, jestli to není obdobně u vás, ale jinak úlevy pro samoživitelky, to asi nikoho z úředníků bohužel nezajímá…

 18. viktor odpovídá:

  Nějaké úlevy existují, vím že nemusí platit postižení, a myslím že důchodci maji poloviční poplatek.
  Jak říkám slevy existují, ale kdo a kolik to nevím přesně, jen vím že někteří pejskaři u nás je mají. Myslím však, že výši poplatků a slev si stanovuje každá obec zvlášť a je třeba se na ně informovat na patřičném úřadě. 🙂

 19. Lucie odpovídá:

  To Katycik : Bydlela jsem v Chomutově x let a psa jsem měla v bytě…těch 1500 jsem platila to ano, ale ročně! Ne měsíčně :)))))

 20. Katycik odpovídá:

  Lucie:
  Ano, omlouvám se, jde o překlep, automaticky jsem tam napsala za měsíc, ale opravdu tam má být za rok, což ale i tak mi přijde hodně.

 21. Daniela odpovídá:

  Já mám také dotaz.
  Zapomněla jsem zaplatit poplatek za psa, nedostala jsem složenku a minulý rok jsem byla z důvodu očipování osbobozena. Dostala jsem pokutu 200% z -částky poplatku + tedy ten poplatek. Mají na takovéto navýšení právo?
  Náš městský obvod v Ústí nad Labem je ten největší lichvář v republice.
  Dík za odpověď.

 22. ŽEMLIČKOVÁ odpovídá:

  DOBREJ,ZROVNA JSEM SE DOČETLA,ŽE OD 19.6.2012 VLÁDA ROZHODLA O MENŠÍ POPLATKY ZE PSŮ PRO INVALIDY A STAROBNÍ DŮCHODCE.JAK JE TEDY MOŽNÉ,ŽE SI TO KAŽDÝ VÝBOR ÚČTUJE PODLE SVÉHO.NA CO TA VLÁDA TADY JE.JEN LIDI PLAŤTE.ŮTULKY JSOU PŘECPANÉ A KDYŽ SI VEZMU PSA Z ÚTULKU TAK JSOU JEN PROBLÉMY.NĚKDO SE STÁLE KAPSUJE.tAK BUDE OPĚT HÁDKA,PROTOŽE V RADOTÍNĚ JE TO TO SAMÉ.PODVOD!DÍKY ZA ODPOVĚĎ

 23. Tomáš Kahoun odpovídá:

  Vlastním loveckeho psa se zkouškama a používám ho k loveckým učelum platí se z takoveho to psa poplatek obecnímu úřadu.

 24. nikola odpovídá:

  Dobry den chtela bych se zeptat kolik budou stát dva psy pro duchodce (poplatek za psy)

 25. Jery odpovídá:

  Nechápu poplatek za psa, je to jen chamtivost mocipánů daného města. V Chomutově je 1500 Kč. A co ten pes za ty peníze dostane? NIC ! Vše musí tvrdě platit majitel, ošetření, jídlo, cestovní náklady. Ale pes-to dá rozum si peníze jen tak nevydělá.Třeba v zahraničí je ve vlaku přeprava psa zdarma. Ani koše a sáčky nejsou po městě. Nikde nesmí běhat volně, jen na vodítku. Už mě s ním i nevzali do autobusu. A za neuklizení exkrementu hrozí i pokuta. Chodníky se v celém městě silně solily, takže pes nemohl vůbec chodit. V podstatě město je žalovatelné za týrání zvířat a ještě chce za to peníze !!!

 26. valkova vladka odpovídá:

  I u nás v domě se na schůzce nájemníků řešil poplatek za psa.Jde o 50 kc měsíčně,ale i tak nevím proč bych měla platit se psem problémy nejsou a samozřejmě po něm uklízím.Platit odmítám!!Slyšela jsem ,že jde přihlásit psa třeba na chalupu,když z ní platím domovní daň.

 27. Viktor odpovídá:

  Pí.Vlaďce : Vidím. že daná diskriminace se šíři po celé republice jako mor. Proč diskriminace? Jestliže Z 75nájemníků má 10lidí psa a předseda společenství domu dá takový návrh na domovní schůzi zda platit poplatek za psa, tak skoro všichni jichž se to netýká, řeknou ať klidně platí, bude v pokladně víc peněz. Nikde se nikdo nad tím nezamyslí, že je to proti lidské a diskriminace menšiny. SCHVÁLNĚ JAK BY TAKOVÉ HLASOVÁNÍ NA SCHŮZI DOPADLO, POKUD BY BYL POMĚR PEJSKÁŘŮ OBRÁCENĚ A ONI SI VYMYSLELI NĚJAKÝ POPLATEK PRO NEPEJSKAŘE. 🙂 U nás třeba bydlí v domě rodina Mongolců a co kdyby dům vymyslel aby nepoužívali výtah, protože třeba mají různé vůně. Už by to bylo u soudu pro diskriminaci.
  Náš správce mi oznámil, že pokud nesouhlasím, mám právo se do 6měs. od hlasování společenství oobrátit na soud o zrušení poplatku. Já se nechtěl kvůli 10Kč za psa/měs. tahat po soudech, ale moc mě štvalo jak jsou lidé bezohlední, což nám tato nová doba přinesla.
  Pokud byl dům města(čli státní a nájemní), tak takový nesmysl jako poplatek za úklid psa v domě nikoho ani nenapadl a bylo dobře.
  Dokonce se někteří ozvali, že chodím se psem extra na procházky, že bych měl platit i extra za výtah, prý že více projezdím (elektřiny).
  Tak pouze na můj dotaz, „kolik pak bude platit maminka s kočárkem, která bydlí až ve 14tém poschodí a jezdí s děckem extra na procházky“, jsem jim zavřel ústa.
  Chápete co mají ti lidé v hlavě?
  Vznesl jsem tedy dotaz na našeho předsedu společenství, že pár roků už poplatek platíme, zda může sdělit kolik vydal peněz na úklid extrementů po psovi v domě? Samozřejmě že odpověď nedostanete. Je to pitomost, protože ve výtahu se může pes vyčůrat pouze pokud je už starý a nemocný a nebo malé štěně a takového psa v domě nyní nemáme. Ovšem je to jako vždy o lidech, protože páníček by to měl přec uklidit, za to ten pes nemůže. Třeba jednou jsem ve výtahu viděl louži a koukám, že to má takovou barevnou duhu, po bližší analýze jsem zjistil, že někomu vyteklo kyselé zelí, lidé jsou však s rozsudkem hned hotoví „ZASE NĚJAKÝ PES“
  No trochu jsem se rozepsal, ale věřím že pokud by se daný člověk obrátil na soud, tak by vyhrál na principu diskriminace, protože většina usurpuje menšinu. V právu o těchto poplatcích nic není, tak oni v těch domech se řídí pravidlem, CO NENÍ zakázané to je povolené.
  Pěkný den všem

 28. Nikola odpovídá:

  Dobrý večer,mám dotaz…když budu mít psa z utulku platím za něj??

 29. Andy odpovídá:

  Slyšela jsem že když má někdo trvalé bydliště na MÚ je sproštěn poplatku za psy.Co je na tom pravdy ?????

 30. Jeremy odpovídá:

  AD Andy odpovídá:
  Červen 22nd, 2011 v 17.36 „Poplatek může být až do výše 1500,- Kč za prvního psa a za druhého a dalšího psa může obec horní hranici zvýšit až o 50%.“
  Vážený Andy, zákon je závazný na území ČR bez výjimky pro fyzické osoby i právnické, tedy i pro obce. Zvýšit horní hranici obec může a to nikoli horní hranici poplatku, který stanovila ve své obecně závazné vyhlášce pro své území, ale horní hranici sazby, kterou stanoví Vámi uvedený zákon 565/1990 Sb. Tedy ano, obec může zvýšit základní zákonnou horní sazbu, která je max. 1.500,- Kč., o dalších 50% a to u druhého a každého dalšího psa jednoho a téhož majitele. Může, ale nemusí. Otázkou je, jak je daná obec schopna vymáhat obecně poplatky, nejen za psy, od občanů, kteří platit poplatky nechtějí. To už je ale diskuse na jiné místo. Přeji příjemné a krásné chvilky s psími kamarády.

 31. Radka odpovídá:

  Dobrý den, nevíte někdo, jak je to s poplatkem za psa, když ho mám dlouhodobě v zahraničí ? Mám trvalé bydliště v Čechách, kde za psa platím, ale většinu roku s b
  ním žiji nyní na Slovensku ? Nemůže mě zde někdo pokutovat ?
  Děkuji.

 32. Jan odpovídá:

  Dobrý den ja bych navrhoval poplatek 10000 ročně to by se nám krásně žílo ve městě,kolik milovníkú psú by zmizelo.

 33. vladˇka odpovídá:

  Hm, zajímavý názor.Kdyby byli lidi lidma, mohli by žít ve městě všichni.Psi i lidé.Ale možná,že se pletu.

Přidat odpověď

*