Najít dotaz:

první štěně – na co všechno se připravit

Ahoj, po dlouhém zvažování jsme pevně rozhodnuti letos rozšířit rodinu pejskařů. Už máme celkem dost informací, ale chceme se co nejlépe připravit a tak se ptáme dál 🙂 Rádi si přečteme vaše zkušenosti a co vás zaskočilo s příchodem štěněte do domácnosti.

Petra

Odpovědi ostatních uživatelů

 1. Katycik odpovídá:

  Ahoj,doporučuju,abyste si na stěně udělali alespoň 14 dní čas. Budete si brát malého broučka přímo od maminky,tak potřebuje někoho vedle sebe,kdo mu maminku vynahradí. Když máte dostatek času,veškeré učení jde lépe. Chození ven,základy sedni – lehni,atd. Já jsem první týden s pejskem chodila přes den každou hodinu ven – preventivně. V noci jsem pak poctivě vstávala každé 2 hodiny a nosila ho čůrat ven. Prakticky nevěděl,co je to vyčůrat se doma,a tak ve 3 měsících už uměl čůrat venku. Neustále jsem si s ním hrála,a při té hře začali s jednoduchým výcvikem. Bylo to náročné ,ale i zároveň i úžasné období a jsem ráda že jsem vše udelala tak,jak jsem to udělala. A pak přijde psí puberta a váš pejsek si z vás dělá legraci. Chcete jít domů? No,tak to se budeme radši honit a budu před vámi utíkat a bude mě to děsně bavit,když vidím,jak jste vzteky rudí 🙂 ale i toto přejde a pak je vše i pohodě. Taky pozor na kousání věcí,nedívejte mu šanci. A ani ho nenechávejte kousat třeba bačkoru jenom proto,že je to roztomilé,jak se snaží sežrat botu,která je 2x větší než on. Myslete do budoucna,jednou dovolená věc,pořád dovolená věc. No to jsem si pěkně zavzpomínala na naše „štěněčí léta“. Kdybyste chtěla ještě něco vědět,klidně se ozvěte. Když to bude v mých silách,rozhodně poradím.

 2. Zora odpovídá:

  Dobrý den,
  budeme si pořizovat štěně bígla – ráda bych se poradila, jak nejlépe psa vychovat – mohla bych se na vás obrátit s žádostí o radu? Bylo by případně možné na vás získat nějaký kontakt? Děkuji

 3. Lukáš odpovídá:

  Dobrý den,

  v sobotu si jedu pro štěňátko argentinské dogy (cca 2 měs. staré). Dost se snažím vyčíst z literatury a internetu o tomto plemenu a způsobu vychovy psa obecně. Zajímalo by mě jestli máte někdo zkušenosti přímo s tímto plemenem. Dočetl jsem se, že páníček v případě tohoto plemene musí být stále pro psa velká autorita, avšak jak být stále autoritativní a zároveň ne na pejska zlý?

  děkuji za odpověď

 4. Katycik odpovídá:

  Zkuste navštívit stránky psycholog psů – Jan Desenský. Mě v tomto ohledu dosti pomohli. Je tam pár dobrých rad.

Přidat odpověď

*